FreshRecruitment
R&D: meest gelezen in 2021

In de laatste week van december is het weer tijd voor de jaaroverzichten over de vijf hoofdthema's van VMT (voedselveiligheid, wetgeving, duurzaamheid, R&D en technologie). Deze keer: R&D.

In de laatste week van december is het weer tijd voor de jaaroverzichten over de vijf hoofdthema's van VMT (voedselveiligheid, wetgeving, duurzaamheid, R&D en technologie). Deze keer: R&D.

Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat fastfoodketen Kentucky Fried Chicken (KFC) de kipvervanger van Beyond Meat vanaf volgende week in de Verenigde Staten gaat uitrollen.

Beyond Meat, de Amerikaanse maker van vegaburgers en -worstjes, heeft afgelopen jaar niet één maar twee fabrieken in ons land geopend. Hierdoor is voor het eerst volledige end-to-end productie mogelijk buiten de USA. Regionaal marketingdirecteur Bram Meijer vertelt over de voordelen van de Europese locaties.

Eén blik in de vitrine van de Anuga taste Innovation Show en de meeste bezoekers weten genoeg. Producten gemaakt van alternatieve eiwitten spelen een steeds grotere rol in de voedingsindustrie, zo bleek onlangs weer op de Anuga, 's werelds grootste voedingsmiddelenbeurs in het Duitse Keulen. Vooral de comeback van de hybride burger en de plannen van Beyond Meat voor een vernieuwde burger vielen op. Dit artikel is verschenen in VMT 11.

In twaalf bieren van merken Heineken, Amstel, Bavaria en Hertog Jan heeft Greenpeace Nederland de PFAS-variant trifluorazijnzuur (TFA) aangetroffen. Uit geaccrediteerd laboratoriumonderzoek in opdracht van de milieuorganisatie blijkt dat alle onderzochte bieren de stof bevatten.

De SIAL vindt elke twee jaar plaats in Parijs. De beursorganisatie maakt de winnaars bekend van de SIAL Innovation Awards. Hierbij vallen de volgende dingen volgens de SIAL op: opvallende kleuren, nieuwe texturen, functionele voeding en handigere formats. VMT zet de 20 winnaars op een rij.

Bij een langdurige crisis hebben sommige schakels in de Nederlandse voedselketen weinig lucht. Producenten, distributiecentra en supermarkten hebben samen voor ongeveer een week aan verwerkt voedsel op voorraad, geïmporteerde bulkgoederen als sojaschroot en palmolie voor twee tot zes weken. Stokt de import langer dan tien weken, dan kunnen varkens- en pluimveehouders niet meer produceren.

Met het Zeitgeist Trendmodel duidt trendwatcher Peter Heshof de heersende tijdgeest. We zitten nu in het tijdperk IK. Dat betekent dat consumenten vooral geïnteresseerd zijn in hun eigen welzijn. Wat betekent dat voor productontwikkeling, voor duurzaamheid en voor de eiwittransitie specifiek? Samen met eiwitexpert Jeroen Willemsen praat redacteur Dionne Irving in deze aflevering van Voedselpraat met VMT over dit thema.

Those Vegan Cowboys, Interfood, HAS green academy en XXL Nutrition krijgen 1,2 miljoen euro subsidie om eiwitrijke sportvoeding te ontwikkelen.

Albert Heijn zet al het gehakt en alle burgers voortaan samen in één schap. Dat betekent dat hybride en plantaardige alternatieven naast vlees komen te staan.

VMT zet elke maand de nieuwe producten van de foodindustrie op een rij. Dit zijn de productinnovaties van september: Crunchy Crew introduceert Crunchy Apple Wedges, Verstegen komt met vijf zoete specerijenmixen 'Twist & Taste', Chocomel lanceert blikje met een groot rood hart en SmulClub introduceert vier nieuwe verse maaltijdsauzen.

Vervangzout - het Belgische equivalent van Bakkerszout 2.0 - zou levens kunnen redden. Volgens nierspecialist Elien Mahieu zou alleen al in Nederland het aantal sterfgevallen per jaar met 2.400 à 2.500 kunnen worden teruggedrongen. Bovendien zou het voor de industrie relatief eenvoudig zijn om de receptuur van brood aan te passen.
