Ook dit jaar organiseert VMT het jaarlijkse Food Law Event. Het Food Law Event is dé jaarlijkse bijeenkomst op het gebied van levensmiddelenwetgeving in de voedingsindustrie. Van nieuwe wetgeving tot de jurisprudentie over bestaande regelgeving. Een live event waar je veel kennis op doet in één dag. Relevant en direct toepasbaar.
Food Law Event 2026
Dit jaar vindt het Food Law Event plaats op dinsdag 9 juni in Expo Houten. Tijdens het live event bespreken veel sprekers verschillende onderwerpen zoals het allergenenbeleid in Europa, duurzaamheidsclaims, wetgeving & de voedseltransitie, GGO wetgeving, melden binnen 4 uur, integrale aanpak van vreemde delen, nieuwe Europese innovatiewetgeving, de toekomst van etikettering, aankomende ECGT duurzaamheidswetgeving, het inzetten van kwaliteitssystemen voor duurzaamheidswetgeving, het PPWR-proof maken van verpakkingen en het gebruik van AI voor duurzaamheidswetgeving.
Recall: binnen 4 uur melden
Onveilige producten moeten binnen 4 uur gemeld worden – maar wat betekent dit precies voor de manier waarop je als bedrijf processen inricht? Wat vereist de wetgeving en hoe zorg je ervoor dat je voldoet aan deze strenge termijn? In deze sessie duiken we in de eisen van de wetgever en handhaver en de praktische invulling van een 4-uurs recallplan. We bespreken hoe je jouw processen en communicatie effectief kunt organiseren om binnen de gestelde tijdslimiet te reageren. Silvia Gawronski, advocaat bij Van Traa Advocaten, start met de wettelijke verplichtingen. Hoe ziet het Europese recht eruit en hoe wordt dit door de NVWA vertaald naar Nederlands beleid?
Vervolgens maken we de stap naar de praktijk. Waar moet je op letten bij het melden binnen 4 uur? Hoe bereid je je voor, hoe pak je het aan en wat moet je nu wel en juist niet melden? Michelle de Lepper, trainer en interim KAM-manager, laat vanuit haar ervaring bij vele voedselbedrijven aan de hand van voorbeelden en casussen zien hoe je hier het beste mee om kunt gaan. Tot slot geeft Silvia Gawronski tips voor de follow-up na een melding. Hoe ga je om met een boete als het niet lukt om binnen 4 uur te melden? En waar moet je op letten in je toekomstige contracten met leveranciers? Een praktische sessie om je goed voor te bereiden op incidenten.
Sprekers
Deze sessie wordt verzorgd door twee sprekers. De eerste spreker is Silvia Gawronski, advocaat bij Van Traa Advocaten. Bekijk hier het LinkedIn profiel van Silvia Gawronski.
De tweede spreker in deze sessie is Michelle de Lepper, trainer en interim KAM-manager. Bekijk hier het LinkedIn profiel van Michelle de Lepper.
Aanmelden
Wil je bij het Food Law Event aanwezig zijn en de genoemde presentaties bijwonen? Bekijk dan nu het programma en meld je aan.
Bekijk het volledige programma













