FreshRecruitment
Willem Paul de Mooij is hoofdredacteur van VMT. Binnen VMT schrijft hij vooral over het thema Voedselveiligheid & Kwaliteit.

Het programma en de thema's van het Food Law Event op 20 juni zijn bekend. De onderwerpen die deze editie onder meer aan bod komen zijn: herkomstetikettering, de duurzaamheid en voedselveiligheid van verpakkingen en materialen, allergenenbeleid, de wet versus innovatie, misleiding, het nieuwe NVWA-beleid ten aanzien van additieven etikettering en clean label, claims en 'food law basics'.
FreshRecruitment
Fresh Recruitment
FreshRecruitment
FreshRecruitment
FreshRecruitment
Voor abonneesVanaf begin 2026 geldt in Nederland het nieuwe Nederlandse allergenenbeleid. Producenten hadden zo'n 1.5 jaar de tijd om etiketten aan te passen. Waar dit voor sommige producenten prima lukte, lopen anderen - ook na ingang van het nieuwe beleid - nog steeds tegen verschillende bottlenecks aan. VMT sprak verschillende producenten over het allergenenbeleid.

Vreemde delen voorkomen blijft een uitdaging in de voedingsindustrie. Het staat al jaren in de top drie van oorzaken van recalls. Tijdens het Food Law Event op dinsdag 9 juni vertellen Barbara Mutsaers (AKD), Gabi Mainer (NVWA) en Veronica van Tussenbroek (NVWA) meer over dit onderwerp. Een holistische blik op vreemde delen vanuit toezicht, preventie, meldplicht en voedselveiligheidscultuur. Welke stappen verwacht de NVWA van producenten?

KENNISPARTNER - COLUMN - Een gratis fles likeur als je een ludieke challenge organiseert of een zakje wijn op de deurmat omdat er iets misging bij een bestelling. Op het eerste gezicht sympathieke marketingacties. Maar twee recente uitspraken van de Reclame Code Commissie (RCC) laten zien dat 'gratis' en 'alcohol' geen vanzelfsprekende combinatie zijn.

ACM handhaaft inmiddels ruim een jaar actief op duurzaamheidsclaims in de voedingsindustrie. Welke type claims vielen op en welke lessen kunnen voedselproducenten hieruit trekken? En wat betekent de ECGT-wetgeving voor handhaving en focus van de ACM? Tijdens het Food Law Event op dinsdag 9 juni vertelt Tommi Palumbo (ACM) meer hierover.

CASE - Hoe borg je de voedselveiligheid in een dynamische, grillige keten? Deze case laat zien hoe groentesnijderij Hessing met een risicogestuurd systeem, vaste telers en externe monitoring grip houdt op het risico van pesticiden én tegelijk een stabiele, veilige groentestroom borgt. "Door steeds nieuwe regelgeving en de klimaatverandering is het wel constant balanceren."

Dit zijn Nederlandse recalls en veiligheidswaarschuwingen voor maart. De laatste wapenfeiten: Verkeerd etiket op mayo, en stukjes hazelnoot in melk chocolade AH.
GesponsordNutriControl opende in Veghel een gloednieuw lab. De plannen zijn ambitieus: analyses moeten nog sneller, specifieker en nauwkeuriger. Dit grotere en moderne lab staat vol met geavanceerde analysetechnologieën. Het neusje van de zalm: de peperdure Orbitrap, de Rolls Royce op het gebied van massaspectrometrie, geschikt voor massametingen van bijvoorbeeld antibiotica in producten.
Voor abonneesHet recente voorstel van de Europese Commissie om bestrijdingsmiddelen sneller toe te laten en de tussentijdse evaluatie van bestaande middelen te schrappen, vindt zowel bij consumenten als experts weinig steun. "Het Omnibus-voorstel kent haken en ogen." Een interview met Wieke van der Vossen van het Voedingscentrum.

Vanaf eind 2027 kunnen retailers de QR-code scannen. Die vervangt uiteindelijk de huidige barcode. Maar los hiervan heeft de QR-code meer mogelijkheden voor voedselproducenten. Zoals het delen van data in de keten, het delen van informatie met consumenten en het helpen bij een recall. VMT sprak met Mirjam Karmiggelt, ceo van GS1, over de voordelen van de QR-code voor voedselproducenten.

Hoe richt je je bedrijf in om binnen 4u recalls te melden? Hoe kijkt de NVWA naar vreemde delen? Hoe ga je als bedrijf om met de aankomende duurzaamheidsregels? Hoe gebruik je het kwaliteitssysteem voor duurzaamheidswetgeving? En hoe verpak je PPWR-proof? Leer meer over deze en veel meer onderwerpen tijdens het Food Law Event op 9 juni.

De VMT database levensmiddelenwet- en regelgeving helpt producenten bij het vinden en zoeken van levensmiddelenwet- en regelgeving. VMT gaf op 9 maart een update aan de database. In dit artikel de aanpassingen en vernieuwde wetten op een rij.

Bedrijven betrokken bij de productie, verwerking of distributie van levensmiddelen moeten zich verplicht registeren bij de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Vanaf 10 maart moeten producenten dit digitaal doen via MijnNVWA. Door alle voedselverwerkende bedrijven in kaart te brengen, kan de NVWA naar eigen zeggen consumenten beter beschermen tegen voedselveiligheidsrisico's.
