Jubileumjaar kwaliteitsopleiding HAS gaat binnenkort van start

Jubileumjaar kwaliteitsopleiding HAS gaat binnenkort van start

De scholen beginnen weer. Zo ook de opleidingen voor werkenden in het kwaliteitsvak. Voor het 10e jaar start op 27 september de Leergang Quality and Business Improvement (QBIF) aan de HAS in Den Bosch. Aanmelden kan nog.

Ben jij benieuwd hoe collega-kwaliteitsmanagers omgaan met bepaalde vraagstukken? En wil jij leren hoe kwaliteitsvraagstukken worden aangepakt binnen verwante sectoren? In de Leergang Quality and Business Improvement (QBIF) ga je kwaliteitsprocessen nog efficiënter en beter inrichten door niet alleen te leren van docenten maar ook van andere kwaliteitsmanagers, zo beloofd de deeltijdstudie aan de HAS in Den Bosch.

Praktijkervaringen uitwisselen

“Wat uniek is aan deze leergang is dat cursisten hier ook van elkaar leren. Een docent introduceert het onderwerp en vervolgens wisselen cursisten praktijkervaringen uit. Het is namelijk ontzettend interessant om te horen hoe ze in een andere sector een bepaald vraagstuk aanpakken. Hoe het ook anders kan”, vertelt Jac Giesen, cursusleider en één van de docenten betrokken bij QBIF.

Leren moet op werken lijken”


De leergang QBIF richt zich vooral op de toepassing, in de lessen wordt continu de vertaling naar het werkveld gemaakt. Of zoals Jac Giesen het zegt: “Leren moet op werken lijken.” De leergang QBIF is een samenwerking tussen HAS hogeschool en Normec. En brengt je naast theorie en praktijkervaringen ook op de hoogte van de nieuwe ontwikkelingen binnen het vakgebied.

Kijk voor meer informatie op de website van HAS Den Bosch.

Annemiek Jorritsma (1974) is freelance redacteur voor VMT. Zij richt zich op de programmacoördinatie van het jaarlijkse Food Safety Event en is sinds februari 2024 als hoofdredacteur ad interim verantwoordelijk voor de tweewekelijkse Thema Update Voedselveiligheid.
Zij voert haar werk als zelfstandige uit onder de naam Grip op Content.

Onderwerpen aanpassen

Mijn artikeloverzicht kan alleen gebruikt worden als je bent ingelogd.

  1. 'We moeten energietransitie versnellen, juist nu'
  2. Strijd tegen wegwerpplastic: waar staan we na een jaar Singe-Use Plastics-richtlijn?
  3. 'De Levensmiddelendatabank (LEDA) is geen black box, het bevordert juist transparantie'
  4. Productontwikkelaars in gesprek met elkaar tijdens Food Future Event: 'Meelopen met productie is heel waardevol'
  5. Lallemand neemt bakkerij-enzymenlijn Nutrilife over van BASF
  6. Schoonmaakmiddel in frisdrank maakt recall onvermijdelijk
  7. Ook opslag en conserveren van voedsel duurder door stijgende kosten: 'Voedselprijzen moeten omhoog'
  8. Startup Mayoneur groeit met plantaardige mayonaises: 'Afwezigheid van ei verandert de smaak en structuur'
  9. Studenten zetten zich landelijk in voor vermindering voedselverspilling
  10. Prijzen voor innovatieve machinebouwers
  1. EFSA adviseert maximaal 4 porties vis per week vanwege aanwezigheid methylkwik
  2. Belgische recalls en waarschuwingen augustus: STEC bacterie in spinazie
  3. Voor abonneesVMT Summerclass R&D 6: Milieuclaim maken? Maak je niet schuldig aan deze 7 zonden van greenwashing
  4. Voor abonneesVMT Summerclass R&D 7: hoe ga je om met de spanningsvelden rondom THT en TGT?
  5. GesponsordDuurzame verpakkingen 'in-pack' pasteuriseren met MicroPast technologie
  6. Eindelijk is de bron van een 7 jaar durende listeriose opgespoord
  7. Nederlandse recalls en waarschuwingen augustus: STEC in ongewassen spinazie
  8. Ook van Dobben teruggetrokken als Liegebeest, 2 genomineerden over
  9. Blog: Oplopend tekort aan meststoffen verergert voedselcrisis
  10. Productinnovaties augustus: vegan KitKat met rijsteiwit