Deze cursus sluit naadloos aan op de basiscursus Microbiologie en biedt verdieping in zowel theorie als praktijk. Je leert meer over microbiologische risico’s, wetgeving, en analysemethoden waarmee je voedselveiligheid in de praktijk beter kunt borgen.
Wat kun je na de cursus?
- Een microbiologisch bemonsterings- of analyseplan opstellen voor praktijktoepassing
- Uitleggen hoe pH en gassamenstelling (zoals MAP) de groei en overleving van micro-organismen beïnvloeden
- Werken met begrippen als D-waarde en z-waarde om hitteresistentie te begrijpen
- Het verschil toelichten tussen infectieuze en toxicogene pathogenen
- Herkennen en beheersen van risico's van pathogenen zoals Salmonella, Campylobacter, E. coli, Listeria, St. aureus, Bac. cereus, virussen en mycotoxinen
- Omgevingsmonitoring uitvoeren en analyseresultaten interpreteren
- Microbiologische wetgeving (zoals verordening 2073/2005) toepassen
De cursus start op dinsdag 14 april 2026 en bestaat uit 6 bijeenkomsten en een toetsmoment. De bijeenkomsten starten om 16.00 uur en eindigen om 19.30 uur.
- 2 avonden theorie
- 4 avonden theorie & praktijk
- 1 toetsavond
Cursusdata:
- 14 april 2026
- 21 april 2026
- 12 mei 2026
- 19 mei 2026
- 26 mei 2026
- 2 juni 2026
- 9 juni 2026 (toetsing)
De cursus heeft een doorlooptijd van 3 maanden. Alle bijeenkomsten zijn fysieke bijeenkomsten bij HAS green academy in 's-Hertogenbosch. De cursus vraagt om ongeveer 4,5 uur per week aan zelfstudie.
Interesse in deze cursus? Inschrijven is mogelijk via: Cursus Microbiologie van voedingsmiddelen





