14-05 | Webinar: Ontbossingswetgeving (EUDR), zo bereid je je als foodbedrijf goed voor

14-05 | Webinar: Ontbossingswetgeving (EUDR), zo bereid je je als foodbedrijf goed voor

De ontbossingswetgeving (EUDR) geldt voor de voedingsindustrie voor producten gemaakt met en van soja, palmolie, koffie, cacao en rundvlees. Deze wetgeving werd in 2024 met een jaar uitgesteld. Vanaf eind 2025 moeten bedrijven in fasen aan deze wetgeving voldoen.

De voorbereidingen zijn nu volle gang. Maar hoe pak je dit proces aan? Hoe bereid je je als producent voor op het voldoen aan deze wetgeving? Waar haal je de juiste data vandaan? Wat doe je als data ontbreekt? In deze VMT webinar geven verschillende experts en producenten tips om je zo goed mogelijk voor te bereiden op deze veelomvattende wetgeving. 

Laatste ontwikkelingen EUDR

De laatste paar maanden verandert er veel in de wetgeving. Leontien Hasselman-Plugge, CEO van ImpactBuying zal de laatste ontwikkelingen van de EUDR toelichten. Met haar bedrijf heeft ze met verschillende schakels in de cacaoketen een dry run uitgevoerd van de wetgeving. Bij deze test haakten Jumbo, Mars, Cargill en de NVWA aan. Tijdens haar presentatie zal Leontien onder ander ingaan op de geleerde lessen van deze test. 

EUDR in de praktijk

Vleesverwerker Hilton Foods is druk bezig met de praktische invulling van de wetgeving. Peter Meewisse, duurzaamheids- en kwaliteitsmanager bij Hilton Foods zal vertellen het bedrijf invulling geeft aan de EUDR, hoe ze de informatiestromen van leverancier tot klant inrichten. Ook zal hij ingaan op de achtergrondstudie die het bedrijf uitvoert om de risico's in de keten in te schatten. Dit is nodig omdat de EUDR meer omvat dan alleen ontbossing tegengaan.


Abonnees kunnen zich hier gratis aanmelden.

Onderwerpen aanpassen

Mijn artikeloverzicht kan alleen gebruikt worden als je bent ingelogd.

  1. Voor abonneesVreugdenhil: 'Elektrificatie hapert door ongelijk speelveld op het net'
  2. Voor abonneesFijne vakantie? Norovirusuitbraak treft ruim 100 passagiers cruiseschip
  3. Europese Commissie doet voorstel voor versoepeling CSRD en CSDDD: met name versoepeling mkb
  4. Voor abonneesVernieuwd Handboek Additieven: 11 tips van de NVWA
  5. Belgische recalls en waarschuwingen februari: verkeerde houdbaarheidsdatum moka-taart
  6. Productinnovaties februari: Crisp introduceert maaltijden met regeneratief geteelde 'No Shit' groenten
  7. Oprichters Ben & Jerry's overwegen ijsmerk terug te kopen van Unilever
  8. GesponsordAptean 2025 Trendrapport: Groei, AI en efficiëntie in de voedings- en drankensector
  9. Nieuwe voedselmachines 2025: Domino introduceert Dx-Serie lasercodeersystemen voor drankenfabrikanten
  10. Nestlé introduceert 'KitKat Tablets' en verdubbelt productiecapaciteit
  1. Voor abonnees3 betrokkenen aangeklaagd door salmonella-uitbraak
  2. Vertraagt wetgeving innovatie? 'Transparante informatie steeds belangrijker'
  3. 'Probiotica' als gezondheidsclaim? Zo luidt de uitspraak van de Europese Ombudsman
  4. Vleesvervangers ultrabewerkt? 'We kunnen minder bewerkte varianten ontwikkelen die op vlees lijken'
  5. Voor abonneesZorgelijk: 3 doden en meer dan 100 zieken door voedselvergiftiging in verzorgingshuizen
  6. Hein Schumacher vertrekt als topman Unilever
  7. Zwanenberg: 'Door processing kunnen we meer grondstoffen benutten en verwaarden'
  8. Voor abonneesZiekenhuisopnames door besmet voedsel verdubbeld in 2024
  9. GesponsordSite Support: De flexibele oplossing voor een veranderende markt
  10. Ceo Van Loon Group: 'Geen toekomst vleesvervangers, wel voor hybride'