Utrecht, 9 oktober 2018 08:30 | Bo Maaskant
Toevoegen aan Mijn VMT
Vergroten
Supermarktketen Plus gaat zich samen met haar belangrijkste leveranciers inzetten voor minder en duurzamer verpakken. Om dit te bereiken gaat de supermarkt een samenwerking aan met Plastic Whale. Deze organisatie pleit voor plasticvrije wateren.
Liesbeth Dekker, unitmanager bij PLUS Retail: “Toen ik het verhaal van Marius Smit van Plastic Whale hoorde, raakte mij dit zeer. We hebben al flinke stappen gezet om minder en milieuvriendelijker te verpakken, maar het werk van Marius stookte dit vuurtje verder op. Het oplossen van de plastic soep lukt alleen als je het samen doet.”
Plus wil haar volume aan verpakkingen terugdringen. De keten wil een bijdrage leveren aan de circulaire economie. Hierdoor worden in 2018 alle 4500 huismerkproducten getoetst op de drie uitgangspunten: Zo minimaal mogelijk, hernieuwbaar, en recyclebaar verpakken. De supermarkt is hier al mee begonnen door te stoppen met het gebruik van zwart plastic, dit is moeilijk recyclebaar. Groente en fruit worden ook al verpakt in minder plastic dan voorheen.
Zowat alle supermarkten maken dit jaar werk van duurzaam verpakken. Zo is bijvoorbeeld Albert Heijn een campagne gestart om minder verpakkingen te gebruiken en werkt Aldi samen met Plastic Soup Foundation om het gebruik van plastic terug te dringen.
U moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen, klik hier om in te loggen.
Ik ben abonnee Activeer dan hier uw inlog. Met uw abonnement kunt u inloggen en toegang krijgen tot alle exclusieve content op VMT.nl.
Ik ben geen abonnee Neem nu een abonnement om toegang te krijgen tot alle exclusieve content van de site of klik hier om u te registreren.