4 september 2010 Isolde van Leeuwen 46x gelezen 0 reacties

Het herstel verloopt tot nu toe minder snel dan normaal gesproken na een crisis. Dit komt voornamelijk doordat Europese landen moeite hebben met bezuinigingen verhalen op de consumenten. Vooral in Nederland is het besteedbaar inkomen nog hoog.
Kabinetsformatie
De kabinetsformatie en dus de besluitvorming over de bezuinigingen is traag. De Nederlandse consument kijkt ondertussen eerst de kat uit de boom.
Zwakkere eurokoers
Het economische herstel is ten dele te danken aan de zwakkere eurokoers, een stimulans voor de export. De internationale handel bevindt zich bijna op hetzelfde niveau als voor de crisis. Dit is ook terug te zien in de verschillende berichten op VMT-online over de halfjaarcijfers van levensmiddelenbedrijven.
Afzetmarkten
De betere omzet in het eerste halfjaar van 2010 van bijvoorbeeld Heineken was te danken aan de afzetmarkten in Azië, Afrika en Zuid-Amerika. Het economische herstel in Azië lijkt echter instabiel. De Rabobank maakt daarom pas op de plaats wat betreft verdere aantrekking van de internationale handel.
Lees VMT online
Unilever dankt goede resultaten aan ijs
Met een digitaal abonnement op VMT krijgt u:
VMT is een uitgave van MYbusinessmedia.
© 2012 www.vmt.nl - alle rechten voorbehouden.