‘Speciaalzaken prijzen zich de markt uit door duurdere producten’

Afdrukken

8 februari 2012 Josien Hillen 80x gelezen 0 reacties

Voedingsmiddelen bij speciaalzaken zijn een stuk duurder geworden vergeleken met dezelfde voedingsmiddelen van de supermarkt.

Dit blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op 8 februari publiceerde.

Bakker, slager en speciaalzaak
Brood en gebak van de bakker stegen de afgelopen vijf jaar ruim 22% in prijs. Dit is meer dan twee keer zoveel als brood en gebak van de supermarkt.

Hetzelfde geldt voor vlees. Bij de slager werd het vlees tussen 2006 en 2011 een stuk duurder vergeleken met het vlees bij supermarkten. De prijs bij de slager ging gemiddeld 13,6% omhoog. Speciaalzaken voor verse groenten, aardappelen en vers fruit laten hetzelfde beeld zien. Hier stegen de prijzen met 11,6%.

Grondstoffen doorberekenen aan klant
Deze prijsstijging komt omdat speciaalzaken zoals bakkers duurdere grondstoffen doorberekenen aan de klant, zo denkt Joop Holla van marktonderzoeksbureau GfK. Speciaalzaken prijzen zichzelf uit de markt, te meer omdat supermarkten de grondstoffen in veel mindere mate doorberekenen aan de klant omdat ze harder moeten concurreren met supermarktdiscounters als Aldi en Lidl, aldus Holla.

Minder luxeproducten
“De consument is aan het bezuinigen, er wordt minder uitgegeven in de speciaalzaak. Ze kiezen minder vaak een biefstuk en vaker een gehaktbal. Luxebrood zoals croissants moeten vaker plaatsmaken voor het goedkopere brood”, zegt Holla.

VMT Bijeenkomst Grondstofprijzen
VMT organiseert op 9 februari een bijeenkomst over grondstofprijzen.
Meer informatie vindt u hier.

Lees ook op VMT.nl:
Graanprijzen naar recordhoogte

Reageren

Graag ontvangen wij uw commentaar op dit artikel. Wij vragen u hierbij wel de reactieregels in acht te nemen.
Invoer verplicht
Invoer verplicht
Invoer verplicht

 

 
















 

NIEUW! Digitaal abonnement

Met een digitaal abonnement op VMT krijgt u:

  • Digitale versie van vakblad VMT
  • Toegang tot het volledige leveranciersregister
  • Uitgebreid artikelen- en nieuwsarchief van VMT
  • Cijfers en trends uit de foodbranche

Meer informatie en direct abonneren

VMT is een uitgave van MYbusinessmedia.
© 2012 www.vmt.nl - alle rechten voorbehouden.