22 februari 2012 Maurice de Jong 229x gelezen 0 reacties
Tv-kok Jamie Oliver blijft strijden tegen ongezond voedsel. In een interview over zijn nieuwe boek zegt hij een wereldwijde foodrevolutie te willen ontketenen. Te beginnen met het organiseren van een wereldwijde foodrevolutiondag.

Volgens Oliver gaat het met het consumptiepatroon van veel mensen de verkeerde kant op. Hij neemt China als voorbeeld. “Kijk naar China, waar 36.000 fastfoodketens de deuren openen. Over zes tot zeven jaar zijn miljoenen Chinezen er slecht aan toe”, zegt hij in een interview met dagblad Spits tijdens de presentatie van zijn nieuwe boek ‘Te Gast bij Jamie’.
Foodrevolutiedag
Ondanks dat de Britse kok mogelijk vijanden maakt onder de grote fastfoodketens zet hij zijn strijd tegen ongezond voedsel voort. In juni organiseert hij een Foodrevolutiondag. “Op die manier kan ik gelijkgestemden die zich hard maken voor educatie en duurzaamheid en de manier waarop we met de watertekorten op aarde om moeten gaan, bij elkaar krijgen.”
Voedsel in VS
Hoewel Oliver, die zelf op een boerderij opgroeide, zich ergert aan verpakte voedingsmiddelen, is het met de gezondheid van de Amerikanen slechter gesteld dan met die van de Europeanen. “Veel ouders hebben nog nooit een echte maaltijd voor elkaar klaargemaakt. Ze hebben geen idee wat ze hun kinderen voorschotelen.”
Gelijkgestemden
De tv-persoonlijkheid wil dat de wetten voor voedselverpakkingen veranderen. Hij is niet duidelijk over wat er precies anders moet. Oliver kan zijn foodrevolutie niet alleen doorzetten en zoekt daarom naar medestanders om een vuist te maken naar “de oprukkende fastfoodketens”.
Lees VMT online:
Jamie Olivers gezondheidsmissie faalt
Met een digitaal abonnement op VMT krijgt u:
VMT is een uitgave van MYbusinessmedia.
© 2012 www.vmt.nl - alle rechten voorbehouden.