Wetgeving en smaak bepalen toepassingen stevia

Afdrukken

14 december 2011 Dionne Irving 615x gelezen 1 reactie

De Europese wetgeving eist dat een product waaraan steviolglycosiden zijn toegevoegd, 30% minder calorieën bevat. Vanwege de bijsmaak van stevia is het vaak nodig om de natuurlijke zoetstof met andere zoetstoffen te mengen. Dit vertelde John Fry, zoetstoffenexpert, tijdens het VMT congres over de mogelijkheden van stevia.

Hij legde ook uit dat in de wetgeving de te gebruiken hoeveelheid is uitgedrukt in steviolequivalenten. Een gebruiker moet daarom goed uitrekenen hoeveel equivalenten de aangeschafte steviamix bevat, omdat de glycosiden variëren in gewicht: 1 mg steviolequivalenten is bijvoorbeeld 3,04 mg Reb A en 2,53 mg stevioside. De aanbevolen dagelijkse inname (ADI) is gesteld op 4 mg steviolequivalenten/kg lichaamsgewicht/dag.

Labeling

Een punt van aandacht bij de verschillende deelnemers was de labeling van stevia op de verpakking. Coca-Cola en chocoladeproducent Cavalier vertelden dat de Belgische autoriteiten een set van guidelines hebben rondgestuurd waarin staat dat het label: stevia of stevia-extracten niet is toegestaan. Toegestaan is: Zoetstof uit stevia.

Andere zoetstoffen

Coca-Cola komt in 2012 met een aantal dranken gezoet met een stevia-blend op de Europese markt, zo vertelde Maureen O’Sullivan. “We zullen echter altijd dranken met andere zoetstoffen blijven produceren.” Volgens O’Sullivan is een drank met 30% minder suiker tot nu toe de beste optie wat betreft de smaak.

Bulkstoffen

Belangrijk bij de toepassing van stevia is de keuze voor een bulkstof. Deze stof moet het liefst geen calorieën toevoegen of andere bij-effecten hebben. Er is volgens Lars Bo Jorgensen van NPSweet behoefte aan nieuwe bulkstoffen zonder bij-effecten.

Lees in het eerste nummer van volgend jaar een uitgebreid verslag van deze drukbezochte bijeenkomst.

Lees ook op VMT online:
FiE in het teken van stevia
In december al stevia-producten op de Europese markt


Reacties

Reacties

Hubert Rademaker 15/12/2011 17:37

Q-Stevia heeft 0 (Zero) Kcal en toch geen bittere nasmaak. Als er een goede kwaliteit steviolglycoside gebruikt wordt (is duurder) moet er geen blend gemaakt worden. Dit is dus een kwestie van keus en prijs.

Tevens is dit tabletje dubbel zo zoet, zodat er met een enkel tabletje toegekomen kan worden ipv met meerdere kleine tabletjes.

www.steviasweetshop.nl

Reageren

Graag ontvangen wij uw commentaar op dit artikel. Wij vragen u hierbij wel de reactieregels in acht te nemen.
Invoer verplicht
Invoer verplicht
Invoer verplicht

 

 
















 

NIEUW! Digitaal abonnement

Met een digitaal abonnement op VMT krijgt u:

  • Digitale versie van vakblad VMT
  • Toegang tot het volledige leveranciersregister
  • Uitgebreid artikelen- en nieuwsarchief van VMT
  • Cijfers en trends uit de foodbranche

Meer informatie en direct abonneren

VMT is een uitgave van MYbusinessmedia.
© 2012 www.vmt.nl - alle rechten voorbehouden.