Puur goud

Afdrukken

31 oktober 2007 3x gelezen 0 reacties

Argand’Or maakt culinaire oliën en verzorgingsproducten van een speciale noot uit Marokko. Prestigieuze restaurants gebruiken deze arganolie in hun gerechten, bijvoorbeeld als finishing touch op vlees of vis.
Bijzonder aan de olie is dat het makkelijk met zuivel mengt. Daardoor kan het bijvoorbeeld ook op vanille-ijs worden gesprenkeld.

Kwaliteit
Arganolie wordt al eeuwenlang in Marokko verkocht, het enige land ter wereld waar de Argania Spinosabomen groeien, maar is pas sinds mei 2005 in Nederland te koop. Datzelfde jaar won de olie tijdens de Duitse Biofach-beurs de erkenning ‘Product van het jaar 2005’. In 2007 won de olie de Belgische Superior Taste Award. Argand’Or is het enige bedrijf dat de arganolie in Nederland levert.

Fairtrade en bio met een prijskaartje
De onderneming bestaat uit 22 Marokkaanse vrouwencoöperaties. Zij persen de olie handmatig. Het bedrijf is aangesloten bij de U.C.F.A., hetgeen garandeert dat kinderen van de medewerkers scholing krijgen en dat vrouwen en kinderen een ziektekostenverzekering krijgen. De koning van Marokko erkent de U.C.F.A. expliciet. Argand’Or plant de bomen continu aan en financiert windmolen- en waterbouwprojecten. De olie draagt, afhankelijk van het land van verkoop, het USDA-organic-label, het BDIH-keurmerk of het Bio-keurmerk. De voor consumptie geschikte olie is verkrijgbaar in geroosterde en ongeroosterde variant. Een fles van 250ml kost € 30.

Argand’Or

Reageren

Graag ontvangen wij uw commentaar op dit artikel. Wij vragen u hierbij wel de reactieregels in acht te nemen.
Invoer verplicht
Invoer verplicht
Invoer verplicht

 

 
















 

NIEUW! Digitaal abonnement

Met een digitaal abonnement op VMT krijgt u:

  • Digitale versie van vakblad VMT
  • Toegang tot het volledige leveranciersregister
  • Uitgebreid artikelen- en nieuwsarchief van VMT
  • Cijfers en trends uit de foodbranche

Meer informatie en direct abonneren

VMT is een uitgave van MYbusinessmedia.
© 2012 www.vmt.nl - alle rechten voorbehouden.