Nieuwe coating voor stazakken

Afdrukken

31 oktober 2007 1x gelezen 0 reacties

DSM start dit najaar met de productie van Freshure, een coating voor flexibele verpakkingen. Deze coating wordt gemaakt van melamine en heeft een hoge zuurstofbarrière, een hoge transparantie en eenvoudige verwerkingseigenschappen.
Folieproducenten en converters zien grote mogelijkheden voor deze ontwikkeling. Tegen lagere kosten dan nu het geval is, kunnen folies met een hoge zuurstofbarrière worden geproduceerd. De coating heeft een hoge helderheid en geeft, aangebracht op transparante folies, een doorzichtig eindresultaat. De coating wordt tussenlaags aangebracht en is daarom geschikt voor gebruik in de magnetron.

Ontwikkeling
In acht jaar is de Freshure-coating van idee naar commercieel proces gebracht. DSM heeft samengewerkt met partners uit de hele keten, van machinebouwers tot verpakkingsdeskundigen. De door DSM gepatenteerde technologie heet Symphase. Bij dit proces wordt melamine onder vacuüm en boven zijn sublimatietemperatuur van 200°C in een fractie van een seconde uitgesmeerd op folies zoals BOPP, PET en PLA. Vanwege de lage temperatuur kunnen ook temperatuurgevoelige folies worden gebruikt.

DSM

Reageren

Graag ontvangen wij uw commentaar op dit artikel. Wij vragen u hierbij wel de reactieregels in acht te nemen.
Invoer verplicht
Invoer verplicht
Invoer verplicht

 

 
















 

NIEUW! Digitaal abonnement

Met een digitaal abonnement op VMT krijgt u:

  • Digitale versie van vakblad VMT
  • Toegang tot het volledige leveranciersregister
  • Uitgebreid artikelen- en nieuwsarchief van VMT
  • Cijfers en trends uit de foodbranche

Meer informatie en direct abonneren

VMT is een uitgave van MYbusinessmedia.
© 2012 www.vmt.nl - alle rechten voorbehouden.