Critici vinden Mars kort door de bocht

Afdrukken

8 september 2010 Isolde van Leeuwen 399x gelezen 0 reacties

De claim van Mars dat de repen nu 40 procent minder verzadigde vetten bevatten heeft nuance nodig. Dit blijkt uit de reacties van de hoogleraar Katan, het Voedingscentrum en de Consumentenbond aan persbureau Novum.

“Mars vergelijkt [een Marsreep] met andere producten waar naar alle waarschijnlijkheid meer chocola inzit dan in Mars en dat is niet helemaal eerlijk”, vindt Martijn Katan van de Vrije Universiteit. Mars vergeleek de marsreep met KitKat, Kinder Bueno, Nuts, Bounty, Twix en Lion – volgens hen vergelijkbare producten.

 

Goed initiatief

De marsreep van 51 gram bevat nu 1 gram minder verzadigd vet, volgens Katan door een minimale verandering. De palmolie in de toffee is vervangen door zonnebloemolie, een olie die van nature meer onverzadigd vet bevat. Een goed initiatief, maar overdreven publiciteit, meldt Katan.

 

Eensgezind

Het persbureau ondervraagt vervolgens het Voedingscentrum en de Consumentenbond. Beide zijn enthousiast over deze stap van de zoetwarenfabrikant. Het centrum juicht deze ‘renovatie’ van de marsreep toe, maar benadrukt dat de reep een uitzonderingsproduct is.

 

Niet supergezond

De Consumentenbond vat het samen: “Als de consument maar niet ineens denkt dat het supergezond is. Het is en blijft snoep, het wordt niet ineens een appel.”

 

Mars laat aan de nieuwssite weten slechts te streven naar een lekker product. De aanpassing is gericht op het verbeteren van de voedingswaarde.

 

 

Homepage mars

Homepage novum

 

 

Lees VMT online

Minder verzadigde vetten in Mars

Mars en Callebaut willen beschikbaarheid cacaoflavanolen vergroten

Reageren

Graag ontvangen wij uw commentaar op dit artikel. Wij vragen u hierbij wel de reactieregels in acht te nemen.
Invoer verplicht
Invoer verplicht
Invoer verplicht

 

 
















 

NIEUW! Digitaal abonnement

Met een digitaal abonnement op VMT krijgt u:

  • Digitale versie van vakblad VMT
  • Toegang tot het volledige leveranciersregister
  • Uitgebreid artikelen- en nieuwsarchief van VMT
  • Cijfers en trends uit de foodbranche

Meer informatie en direct abonneren

VMT is een uitgave van MYbusinessmedia.
© 2012 www.vmt.nl - alle rechten voorbehouden.