Volgens de Britse Soil Association wijzen een gegroeid consumentenvertrouwen en de omzet in de eerste maanden van het jaar op een herstel van de biologische markt in Engeland. Ze publiceerden onlangs het Organic Market Report van 2009.
Volgens de Britse Soil Association wijzen een gegroeid consumentenvertrouwen en de omzet in de eerste maanden van het jaar op een herstel van de biologische markt in Engeland. Ze publiceerden onlangs het Organic Market Report van 2009.Dit jaar, zo voorspelt de Soil Association, zal de Britse biologische markt met 2 tot 5% groeien. Dat is een heel wat gezondere omzetontwikkeling dan de daling met 12,9% van vorig jaar, tot 1,84 miljard pond (2,08 miljard euro), zoals gepubliceerd in het Organic Market Report.
TegentrendVanwege de daling van de vraag beperkten de grote supermarktketens de schapruimte en de biologische ranges. De verkoop in de drie grootste categorieën van biologische voeding, zuivel, groenten en fruit en vlees, daalden in de supermarkt met respectievelijk 6,5, 14,8 en 22,7%. Biologische melk groeide tegen de trend in met 1%. Biologische babyvoeding bleef het in 2009 goed doen, groeide met 20,8% en de omzet was ruim 113 miljoen euro.
Het optimisme van de Soil Association voor 2010 wordt maar deels ondersteund door de prognose van supermarktketen Tesco. Die verkoopt nu al meer verse groenten en fruit dan vorig jaar en verwacht voor heel 2010 een groei van 1%. Waitrose verwacht een groei van 3 tot 5%.
ZorgenVolgens de cijfers van het rapport onttrekken de biologische gezondheidsproducten en cosmetica zich volledig aan de malaise. De groei in die categorie was 33% tot 40 miljoen euro. De Soil Association verwacht dat de hernieuwde groei te danken zal zijn aan de zorgen om het milieu en de uitputting van de fossiele brandstofvoorraden.
Homepage Soil AssociationReageer op dit artikel